Netwerkdiner Heineken Bookmark and Share
Actueel | Geplaatst op: 20-11-2009

Maarten Buikhuisen, CIO van Heineken International, was onze gastheer op 19 november 2009 in de schitterende omgeving van de Heineken Experience.

Maarten gaf een korte introductie van Heineken en hoe hij met zijn team IT optimaal inzet voor de klanten. The road to our consumers zoals het thema van deze middag luidt.
Marketing is een belangrijk onderdeel van het succes van Heineken en juist hier is de inzet van IT onmisbaar. Tegelijkertijd is dit ook een van de meest dynamische aspecten van het bedrijf.

Na de introductie van Maarten gaven Remko van Gerdingen (Business information manager) en Mark van Rossem (E-business consultant binnen Heineken) een perfecte duo-presentatie. Hieruit bleek dat optimale samenwerking essentieel is voor succes. Een open deur, maar vanmiddag het bewijs dat, als aan deze voorwaarde wordt voldaan, er ook gezamenlijk succes te halen is.

Maarten en Remko maakten de CIO’s deelgenoot van hun ervaring hoe de veranderende marktomstandigheden tot een nieuwe samenwerking tussen IT en Marketing heeft geleid.
Door hun praktijkervaring te delen over het succesvolle E-business project van Heineken werd duidelijk welke uitdagingen de Marketing en IT-afdeling gezamenlijk moesten aangaan: Connectie van de nieuwe website van Heineken met hun consumenten.

Beide sprekers schuwden niet om de CIO's het echte verhaal te vertellen en dat leidde tot een enthousiaste en openhartige discussie. Karaktertegenstellingen en oude samenwerkingspatronen moesten worden overwonnen en een nieuw complex systeem-, proces- en partnerlandschap moest worden ingebed in de organisatie.
Een echte praktijk case over een succesvol traject Business en IT alignment. Remco verwees aan het eind nog naar de CIO Interest Groep E-business van het platform. In deze groep worden de best practices gedeeld en kunnen de leden elkaars ervaring delen.

Tijdens het bezoek aan de experience en het diner werd nog volop over het onderwerp gesproken. Het was, met dank aan Maarten en zijn “crew”, een bijzonder inspirerende CIO Platform Experience.