Bij VGZ past nu iederéén de PDCA-cyclus toe

Er bleek echter toch meer (management)structuur nodig. VGZ hanteert nu als adagium: standaard waar dat kan, en bijzonder als het zinvol is.
Elk team gebruikt nu een team-Canvas en een prestatiedialoog. Ook alle mogelijke rollen werden gestandaardiseerd, evenals de manier waarop teams processen verbeteren en/of producten ontwikkelen. Dit gebeurt nu altijd via een Plan-Do-Check-Act (PDCA) cyclus, zij het dat die wat meer Lean is bij verbetering, en wat meer Agile bij vernieuwing. Teams mogen zelf bepalen hoe ze hun doelen bereiken, maar als dat niet lukt grijpt een manager in.
De organisatieontwikkeling van VGZ is eigenlijk ook PDCA: hypothesevorming, experimenteren en daarvan leren. Termen zoals ‘Agile’, ‘Lean’ en ‘zelforganisatie’ gebruikt de zorgverzekeraar anno 2025 niet meer. Wat werkt blijft behouden, en wat beter kan wordt aangepast. Zo blijft de Way of Working van VGZ continu in beweging!
Deel dit bericht